Świdnica: Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Zderzenie osobówek na krajowej "27" (ZDJĘCIA)

27 maj 2020
Autor: 
Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Zderzenie osobówek na krajowej "27" Redakcja

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 27 w Świdnicy pod Zieloną Górą. Jeden z pojazdów zatrzymał się w rowie. Ruch na trasie odbywa się wahadłowo.

Służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu w środowy poranek, 27 maja, tuż po godzinie 7:55. Krajową "27" w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego jechała kolumna samochodów. Tuż za pierwszym wzniesieniem od strony Zielonej Góry kierowca pojazdu marki Dodge rozpoczął manewr wyprzedzania. Nagle wprost przed maskę wjechał mu kierowca Peugeota, który skręcał w boczną ulicę.

Całość wyglądała dość groźnie. Dodge zatrzymał się w przydrożnym rowie, natomiast Peugeot zablokował jeden pas ruchu. Zderzenie było na tyle silne, że w pierwszej osobówce wybuchły poduszki powietrzne.

Jako pierwsi na zdarzenie najechali żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy zabezpieczyli miejsce incydentu. Wkrótce przybyły także wezwane wcześniej dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry, miejscowi strażacy z OSP Świdnica oraz patrol z Wydziału Ruchu Drogowego.

Rozbite samochody oraz wyciekające z nich płyny eksploatacyjne zabezpieczyli strażacy. W każdym z nich jechali tylko kierowcy. Na szczęście nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. Obaj byli trzeźwi. - Kierowca Peugeota został ukarany 500-złotowym mandatem karnym - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Służby zablokowały pas drogi krajowej nr 27 w kierunku Zielonej Góry. Ruch odbywa się wahadłowo.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na krajowej "27" koło Wilkanowa. Ranny kierowca zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u