Tragiczny wypadek na krajowej "27" koło Wilkanowa. Ranny kierowca zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)

27 maj 2020
Autor: 
Wypadek na krajowej "27" koło Wilkanowa. Ranny kierowca zmarł w szpitalu Redakcja

Wracamy do wypadku drogowego na krajowej "27" na wysokości Wilkanowa. W zielonogórskim szpitalu zmarł jeden z poszkodowanych kierowców. Mężczyzna miał wykonywaną operację.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 21 maja. Kierowca Volkswagena Golfa wyjeżdżał z Wilkanowa w kierunku Świdnicy. Na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo pędzącemu Fordowi. Na koniec w pojazdy uderzył jeszcze Renault, który jechał od Zielonej Góry.

Na miejsce wezwano służby ratownicze. Ranny kierowca osobowego Volkswagena był uwięziony w samochodzie. Z roztrzaskanego pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych musieli uwolnić go strażacy. Mężczyzna wraz z innym kierowcą został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił na stół operacyjny.

Poszkodowany mężczyzna mimo wysiłku lekarzy zmarł w lecznicy po kilku dniach. Obrażenia, których doznał, okazały się zbyt poważne, aby go uratować. - Na polecenie prokuratora zwłoki zmarłego zabezpieczono celem wykonania sekcji - mówi Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Jak dowiedział się portal NewsLubuski.pl, był to były radny gminy Świdnica. - Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o tym, że odszedł od nas na zawsze Wiktor Wadecki. Z pasją angażował się w życie społeczne Świdnicy i całej gminy, sprawował funkcję radnego Gminy Świdnica w latach 2014-2018. Zawsze gotowy do pracy na rzecz innych, zawsze pełen chęci niesienia innym wsparcia. Rodzinie Zmarłego składam głębokie wyrazy współczucia - napisał Krzysztof Stefański, wójt gminy Świdnica.

Przeczytaj też: Świdnica: Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Zderzenie osobówek na krajowej "27" (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u