Trudne warunki do jazdy. Jest ślisko, a część dróg nie jest jeszcze odśnieżona (ZDJĘCIA)

18 styczeń 2021
Autor: 
Trudne warunki do jazdy. Jest ślisko, a część dróg nie jest jeszcze odśnieżona Fot. Czytelniczka Paulina

Trudne warunki do jazdy w Zielonej Górze. Jest ślisko. Podobnie na okolicznych trasach i drogach krajowych nr 27 i 32. Na ulice wyjechały już pługopiaskarki.

Opady śniegu w połączeniu z ujemną temperaturą spowodowały, że znacznie pogorszyły się warunki do jazdy. Część tras została skuta lodem. Samochody poruszają się z małą prędkością, a w niektórych miejscach ciężarówki mają problem z podjechaniem pod wzniesienia.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dla województwa lubuskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami marznącymi, które powodują gołoledź. Do akcji na drogach wyruszyły już pługopiaskarki.

Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się samochodem i zdjęcie nogi z gazu. Na śliskiej i oblodzonej drodze nie należy też wykonywać gwałtownych manewrów kierownicą.

Fot. NewsLubuski.pl

Przeczytaj też: Żary: Pies żył w fatalnych warunkach. Bez wody, karmiony spleśniałym chlebem (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u