Rząd znów przesunął przedterminowe wybory wójta w gminie Świdnica. "Jak długo jeszcze?"

18 styczeń 2021
Autor: 
Rząd przesunął wybory wójta w gminie Świdnica Redakcja

Ponownie zmienił się termin przedterminowych wyborów wójta gminy Świdnica. Po pierwszym przełożeniu na 24 stycznia rząd postanowił, że nowym terminem będzie 11 kwietnia.

Przedterminowe wybory wójta w gminie Świdnica znów przesunięte. W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej opublikowano już oficjalne rozporządzenie premiera Mateusza Morawieckiego. Termin głosowania zmienił się z 24 stycznia na 11 kwietnia.

Powodem zmiany nieustannie jest aktualna sytuacja epidemiczna w Polsce. Zdaniem rządu jest ona "niekorzystna i dynamicznie zmienna".

Jeden kandydat to za mało?

Nowy termin według rządzących zapewni bezpieczne przeprowadzenie głosowania, przede wszystkim dla wyborców oraz dla członków obwodowych komisji wyborczych. W konsekwencji ma to pozwolić na zwiększenie frekwencji wyborczej.

Mieszkańcy gminy mają już dość. Na portalach społecznościowych znajdziemy mnóstwo głosów, które sprzeciwiają się decyzji rządu. - Kombinują jak tu złamać prawo i wprowadzić swojego kandydata, bo w wymaganym terminie nikogo nie zdążyli w torbie przynieść - komentuje pan Daniel. Podobnego zdania jest pani Ewa. - Do końca kadencji PISu pozostało jeszcze trochę czasu, więc wybory tak szybko się nie odbędą - czytamy.

Przypomnijmy, że do czasu przedterminowych wyborów gminą Świdnica zarządza komisarz rządowy. Został nim Bogdan Mucha.

Po śmieci wójta Krzysztofa Stefańskiego na stanowisko włodarza gminy dwukrotnie zdecydowała się kandydować tylko Izabela Mazurkiewicz z KWW Nasza Gmina Świdnica.

Przeczytaj też: Gmina Świdnica: Jakie remonty i inwestycje w 2021 roku? Sprawdź, co się zmieni!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u