Pędził ponad 150 km/h w zielonogórskiej Ochli. 34-latek jeździł mimo zakazu prowadzenia

20 styczeń 2021
Autor: 
Pędził ponad 150 km/h w zielonogórskiej Ochli Fot. KMP Zielona Góra

Ponad 150 km/h jechał kierowca zatrzymany przez policjantów w zielonogórskiej Ochli. Mężczyzna znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Ponadto 34-latek jeździł autem mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci ruchu drogowego z Zielonej Góry wchodzą w skład specjalnej grupy SPEED do zwalczania piractwa drogowego. Pod koniec ubiegłego tygodnia patrol mundurowych w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem od samego rana kontrolował kierowców na trasie z Ochli do Kiełpina.

W trakcie służby patrol zatrzymał kierującego Saabem.

- W obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 156 kilometrów na godzinę, natomiast poza tym obszarem jechał nawet 176 kilometrów na godzinę. W Polsce nie ma dróg, na których można by poruszać się tak szybko - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Podczas kontroli okazało się, że zatrzymany 34-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów aktywny do 2022 roku. Swoim postępowaniem naraził się więc na kolejne konsekwencje. Kodeks karny przewiduje za to karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Czy w Droszkowie koło Zielonej Góry powstanie Ochotnicza Straż Pożarna? Trwa zbiórka chętnych

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.