Lubuscy strażacy będą wozić ludzi na szczepienia. Jednostki OSP dostaną po 5000 złotych

20 styczeń 2021
Autor: 
Strażacy będą wozić Polaków na szczepienia Redakcja

Nie możesz dojechać na szczepienie przeciwko COVID-19? Do punktu zawiezie cię Ochotnicza Straż Pożarna. Jednostki, które zaangażują się w akcję, otrzymają od rządu po 5000 złotych.

W poniedziałek, 25 stycznia, rusza kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. Od tego dnia zaszczepić będą mogli się seniorzy, którzy już zdążyli się zarejestrować. Stopniowo szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Strażacy wspierają program szczepień

- Osoby, które mają ograniczoną mobilność, a mieszkają w mniejszych gminach, gminach wiejskich oraz wiejsko-miejskich, będą dzięki strażakom-ochotnikom miały zagwarantowany dojazd do punktów szczepień - informuje Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień i szef KPRM.

Akcję będzie koordynowała Państwowa Straż Pożarna, natomiast pieniądze na jej realizację przekaże rząd. Dodatkowo jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które zaangażują się w proces dowożenia, uzyskają dofinansowanie od państwa w wysokości 5000 złotych na zakup niezbędnego wyposażenia, w tym przede wszystkim środków ochrony osobistej oraz sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Przeczytaj też: Czy w Droszkowie koło Zielonej Góry powstanie Ochotnicza Straż Pożarna? Trwa zbiórka chętnych

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u