Pożar stolarni w Zielonej Górze. W akcji 5 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA, FILM)

26 styczeń 2021
Pożar stolarni w Zielonej Górze. W akcji 5 zastępów straży pożarnej Redakcja

Pięć zastępów straży pożarnej wysłano do pożaru stolarni w Zielonej Górze. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Sytuacja jest już opanowana.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków we wtorkowy wieczór, 26 stycznia, około godziny 21:30. Ogień pojawił się w budynku stolarni przy ulicy Stefana Batorego.

Do akcji wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, w tym cysternę o pojemności 25 tysięcy litrów wody. Przyjechali też pobliscy ochotnicy z Przylepu i Zawady. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu wkroczyli do środka z linią gaśniczą.

- Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie było też potrzeby, aby kogokolwiek ewakuować z budynku. Przy stolarni znajduje się dom mieszkalny. Wszyscy lokatorzy zdążyli opuścić go jeszcze przed przyjazdem strażaków - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Ogień został już zlokalizowany. Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Działania strażaków cały czas trwają, trwa dogaszanie i oddymianie budynku. W międzyczasie na miejsce przybył patrol policji.

Przeczytaj też: Jak interweniowały jednostki OSP w Lubuskiem w 2020 roku? (STATYSTYKA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u