Gorzów: 60-latek palił papierosa w szpitalu. Wcześniej inny pacjent z fajką doprowadził do pożaru

26 styczeń 2021
Gorzów: Palił papierosa w szpitalu - dostał mandat Fot. Pixabay

Medycy z gorzowskiego szpitala przyłapali pacjenta, który palił papierosa w łazience. Policjanci ukarali 60-latka mandatem. O tym jak może się to skończyć, przekonali się tydzień temu, gdy inny mężczyzna doprowadził do pożaru w sali chorych.

Wszystko wydarzyło się we wtorkową noc, 25 stycznia. Personel Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim przyłapał na paleniu papierosa 60-letniego mężczyznę. Ten został wcześniej przyjęty do lecznicy w trybie pilnym.

- W trakcie leczenia, gdy chęć zapalenia papierosa była większa silniejsza od zdrowego rozsądku, poszedł do toalety i myśląc, że nikt nie zauważy zaciągał się dymkiem - mówi lekarz Marek Nowak, chirurg z gorzowskiego szpitala.

Medycy powiadomili o wszystkim policję. Patrol funkcjonariuszy, który przyjechał na miejsce, ukarał 60-latka mandatem w wysokości 500 złotych.

"To bardzo niebezpieczne sytuacje"

Jak podkreśla prezes szpitala Jerzy Ostrouch, w takich przypadkach trzeba działać bezwzględnie, bez żadnej taryfy ulgowej. - To bardzo niebezpieczne sytuacje, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko personelu i pacjentów oddziału, ale też wszystkich innych osób przebywających w naszej lecznicy - podkreśla.

O tym jak niebezpieczną sytuację może spowodować chory z papierosem, personel lecznicy w Gorzowie przekonał się równo tydzień temu. Wówczas pacjent postanowił zapalić papierosa na szpitalnym łóżku, czym doprowadził do pożaru. Więcej w artykule: "61-latek palił papierosa na Oddziale Chirurgii. Od niedopałka zapalił się materac, na którym leżał!"

Przeczytaj też: Pijany 39-latek doprowadził do kolizji w Zielonej Górze. Miał ponad trzy promile alkoholu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u