Pijany 39-latek doprowadził do kolizji w Zielonej Górze. Miał ponad trzy promile alkoholu

26 styczeń 2021
Autor: 
Pijany 39-latek doprowadził do kolizji w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Miał 3,3 promila alkoholu, a mimo to zdecydował się wsiąść za kierownicę i wyjechać na miejskie ulice w Zielonej Górze. Po drodze doprowadził do kolizji, po której poszedł spać do domu. Tam znaleźli go policjanci.

Wszystko zaczęło się od kolizji na ulicy Xawerego Dunikowskiego w Zielonej Górze. Kierujący samochodem osobowym marki Citroen uszkodził tam infrastrukturę drogową. Po wszystkim zaparkował w okolicy i udał się do domu. Świadek zdarzenia od razu powiadomił policję.

- Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili oględziny i ustalili właściciela, który wskazał, kto jest użytkownikiem pojazdu. Sprawcę kolizji znaleźli śpiącego w swoim mieszkaniu na tym samym osiedlu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu

Szybko okazało się, że 39-letni mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma w swoim organizmie 3,3 promila alkoholu.

- To rzadko spotykany, niechlubny wynik. Kierujący trafił do komendy miejskiej, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany - dodaje podinsp. Stanisławska.

Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Teraz musi obowiązkowo zapłacić 5 tysięcy złotych na stowarzyszenie wspierające ofiary wypadków drogowych i 3 tys. zł. grzywny. Ponadto 39-latek otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów na 4 lata.

Przeczytaj też: Akcja policyjnych "narkotykowców" w Zielonej Górze. Zatrzymano cztery osoby (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.