Włamywacz wpadł bo… zgubił telefon

22 lipiec 2016

Gorzowscy policjanci zatrzymali 26-latka w związku z serią włamań do piwnic. Na jego nieszczęście w jednym z pomieszczeń zgubił telefon, który znaleźli mundurowi. Krótko po tym 26-latek był już w rękach policjantów.

W środę /20 lipca/ dyżurny gorzowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o serii włamań do piwnic, do których doszło w jednym z bloków w Gorzowie. Jeden z poszkodowanych próbował ująć włamywacza. Ten jednak zdołał uciec. Policjanci z gorzowskiej komendy, którzy chwilę później byli już na miejscu, zauważyli leżący na podłodze telefon. Mundurowi od razy nabrali podejrzeń, że telefon może należeć do sprawcy włamań. Dzięki niemu czujni policjanci szybko ustalili, dane personalne potencjalnego włamywacza. To wszystko szybko przyniosło pozytywne efekty.

Podczas patrolowania osiedla, znając rysopis właściciela telefonu, zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu gwałtownie się obrócił. Okazało się, że jest to mężczyzna podejrzewany o włamania. Już podczas zatrzymania przyznał się do winy oraz do tego, że w jednej z piwnic zgubił należący do niego telefon. Tę noc 26-latek spędził w gorzowskiej komendzie, gdzie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Był kompletnie pijany, miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Usłyszał w tej sprawie cztery zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.