Włamywali się na teren farmy fotowoltaicznej. Straty wyceniono na blisko 270 tys. złotych!

04 luty 2021
Włamali się na teren farmy fotowoltaicznej. Straty wyceniono na blisko 270 tys. złotych! Lubuska Policja

Kryminalni z Komisariatu Policji w Iłowej zakończyli postępowanie dotyczące włamania do farmy fotowoltaicznej na terenie powiatu żagańskiego, skąd dokonano kradzieży kabla i elementów konstrukcyjnych wartych blisko 270 tysięcy złotych. W proceder zamieszanych było trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani przez policjantów. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Od grudnia 2020 roku na terenie powiatu żagańskiego na jednej z farm fotowoltaicznych dochodziło do kradzieży kabli oraz elementów konstrukcyjnych. Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Iłowej skrupulatnie pracowali nad sprawą, zbierali i analizowali materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków. W styczniu tego roku dzięki wnikliwej pracy policjantów udało się ustalić trzy osoby zamieszane w ten przestępczy proceder, które zatrzymano pod koniec stycznia.

Wówczas okazało się, że są to mężczyźni w wieku 28, 33 i 35 lat. Skradzione elementy konstrukcyjne były sprzedawane przez sprawców w różnych punktach skupu złomu na terenie województwa dolnośląskiego. Wartość skradzionego mienia wyniosła blisko 270 tysięcy złotych, natomiast mężczyźni zarobili na jego sprzedaży około 9 tysięcy złotych. Podczas wykonywania czynności wobec osób u 28-letniego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Wstępne badania wykazały, że była to metaamfetamina. Natomiast u 33-latka ujawniono nabój pistoletowy.

W sprawie tej policjanci Komisariatu Policji w Iłowej skierowali postępowanie przygotowawcze do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie trzech mężczyzn, do którego sąd się przychylił. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkomisarz Aleksandra Jaszczuk, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.