Pożar domu w Przemysławie koło Krzeszyc. W akcji 6 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

22 luty 2021
Autor: 
Pożar domu w Przemysławie koło Krzeszyc Fot. KP PSP Sulęcin

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu jednorodzinnego w Przemysławie (powiat sulęciński). Ogień objął parter i poddasze budynku.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego strażaków z Sulęcina w poniedziałkowy poranek, 22 lutego, tuż po godzinie 8:00. W ogniu stanął budynek mieszkalny w miejscowości Przemysław (gmina Krzeszyce).

Do akcji wysłano cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa samochody z OSP Krzeszyce. - Pożar wybuchł w pomieszczeniu kuchennym na parterze. Następnie ogień przedostał się na poddasze i objął konstrukcję dachu - relacjonuje bryg. Krzysztof Konopko, rzecznik sulęcińskich strażaków.

W trakcie akcji strażacy wynieśli z budynku kilka butli z gazem. Następnie wszystkie zostały odpowiednio schłodzone.

Nikt nie został poszkodowany

Sprawne działania strażaków pozwoliły uratować pozostałe pomieszczenia na parterze oraz część poddasza. - Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Mieszkańców nie było w budynku - dodaje bryg. Konopko.

Akcja gaśnicza trwała przez ponad trzy godziny. Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Przeczytaj też: Pożar mieszkania we Wschowie. 35-latek podpalił lokal i obserwował akcję gaśniczą


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u