Wyciek gazu w zielonogórskim Drzonkowie. W akcji trzy zastępy straży pożarnej!

24 luty 2021
Wyciek gazu w zielonogórskim Drzonkowie. W akcji trzy zastępy straży pożarnej! Fot. Ochotnicza Straż Pożarna "Racula" w Zielonej Górze

Wyciek gazu w zielonogórskim Drzonkowie, w akcji trzy zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe. 

W środę, 24 lutego, około godziny 18, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące wyczuwalnego zapachu gazu przy jednej z ulic w zielonogórskim Drzonkowie. Na miejsce zadysponowano łącznie trzy zastępy straży pożarnej w tym ochotników z Raculi.

Strażacy przybyli na miejsce potwierdzili wyczuwalny zapach gazu, oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zamknęli fragment ulicy Bażantowej w Drzonkowie. Przy pomocy czujników zlokalizowano miejsce, z którego ulatniał się gaz. Strażacy wspólnie z pogotowiem gazowym dokopali się do rury z gazem, a następnie przy pomocy zaciskacza śrubowego zabezpieczyli wyciek.

Gaz przestał się ulatniać a strażacy mogli powrócić do remizy. Na miejscu dalsze prace prowadziło pogotowie gazowe.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.