Zielona Góra: Progi zwalniające miały poprawić bezpieczeństwo. Kierowcy mijają je środkiem jezdni!

26 luty 2021
Zielona Góra: Progi zwalniające miały poprawić bezpieczeństwo. Kierowcy mijają je środkiem jezdni! Redakcja

Progi zwalniające na ulicy Wiśniowej w Zielonej Górze miały służyć poprawie bezpieczeństwa, wyszło jednak zupełnie inaczej! 

Kilka tygodni temu w pobliżu przejścia dla pieszych na ulicy Wiśniowej w Zielonej Górze pojawiły się dwa progi zwalniające, po jednym na pas ruchu. Z zamysłu tego typu środek służy spowolnieniu ruchu pojazdów poruszających się po drodze co wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Niestety tym razem po montażu progów zwalniających nie doszło do poprawy bezpieczeństwa. Kierowcy mijają progi jadąc środkiem jezdni. Stwarza to ogromne zagrożenie zarówno dla pieszych, którzy akurat chcą przejść na drugą stronę jezdni, jak i dla innych kierowców.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.