Pędził 236 km/h po trasie S3. 35-latek "śpieszył się do pracy" (FILM)

02 marzec 2021
Pędził 236 km/h po trasie S3. 35-latek "śpieszył się do pracy" Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Policjanci z gorzowskiej grupy SPEED zatrzymali pirata drogowego na trasie S3. 35-letni mężczyzna pędził 236 km/h. Mundurowi odstąpili od mandatu i skierowali sprawę do sądu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego wchodzą w skład specjalnej grupy SPEED do zwalczania drogowego piractwa. W sobotę, 27 lutego, patrol policjantów w nieoznakowanym radiowozie sprawdzał prędkość kierowców na trasie S3.

O godzinie 13:40 uwagę mundurowych zwrócił kierujący samochodem marki Audi, który poruszał się w stronę Myśliborza. Kiedy zmierzyli jego prędkość, postanowili natychmiast zakończyć jazdę mężczyzny.

- 35-latek z Warszawy jechał swoim pojazdem aż 236 kilometrów na godzinę, czyli niemal dwukrotnie za szybko. Kierowca tłumaczył, że spieszy się do Szczecina w związku z zawodowymi obowiązkami - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Znaczne przekroczenie prędkości skończy się też sporą karą. - Funkcjonariusze odstąpili od ukarania kierowcy mandatem i sprawę skierowali do sądu - dodaje podkom. Jaroszewicz.

Przeczytaj też: Spełniło się marzenie strażaków z Zielonej Góry. Mają 42-metrową drabinę za 2,4 mln zł (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u