Lubuskie: Pijany obywatel Ukrainy przewoził 4-letnie dziecko!

10 marzec 2021
Lubuskie: Pijany obywatel Ukrainy przewoził 4-letnie dziecko! Redakcja/Archiwum

Dzięki reakcji mieszkańca Nowej Soli oraz pomocy policjanta, kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany. Mężczyzna „na podwójnym gazie” i bez uprawnień narażał życie 4-letniego dziecka.

W sobotę, 6 marca, godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec Nowej Soli, którego uwagę wzbudziła jazda „zygzakiem” poprzedzającego go Volvo. Gdy tylko nadarzyła się okazja i podejrzany pojazd zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić przechodniów, zgłaszający wybiegł ze swojego samochodu i zabrał kierującemu kluczyki. Jednym z przechodniów znajdujących się w pobliżu był nowosolski policjant wydziału kryminalnego, który szybko podbiegł do pojazdu i zatrzymał kierującego Volvo.

Mając świadomość niebezpieczeństwa, jakie stwarza nietrzeźwa osoba na drodze, w szybki sposób obezwładnił agresywnego mężczyznę. Policjant wyczuł od niego woń alkoholu. Następnie funkcjonariusz wezwał na miejsce umundurowany patrol Policji i wraz z kierującym oczekiwał na przybycie mundurowych. 35-latek nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, więc została mu pobrana krew.

Mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że obywatel Ukrainy nie posiada uprawnień do kierowania. Bardzo nieodpowiedzialne było to, że będąc nietrzeźwym zdecydował się przewozić 4-letnie dziecko oraz dorosłą pasażerkę. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Źródło: sierżant sztabowy Justyna Sęczkowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Czytaj także - Niewybuchy na budowie w Zielonej Górze. Co dokładnie wydobyto z ziemi? (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.