Polował na sarny stosując brutalne pułapki! Zwierzynę wymieniał na alkohol!

10 marzec 2021
Polował na sarny stosując brutalne pułapki! Zwierzynę wymieniał na alkohol! Fot. Nadleśnictwo w Skwierzynie

Mężczyzna polował na zwierzynę leśną używając brutalnych metod, które są w Polsce nielegalne. Pozyskaną zwierzynę wymieniał za alkohol! 

59-letni mieszkaniec jednej z wsi w gminie Skwierzyna wykorzystywał wnyki do kłusowania na sarny. Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki współpracy policjantów z Komisariatu Policji w Skwierzynie oraz funkcjonariuszy Straży Leśnej. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Skwierzyna nielegalnie pozyskuje zwierzynę leśną, a później sprzedaje okolicznym mieszkańcom za alkohol. Z ustaleń mundurowych wynikało, że proceder mógł trwać od dłuższego czasu, a łupem kłusownika były głównie sarny.

Policjanci podczas sprawdzenia terenu leśnego, ujawnili kilkadziesiąt sztuk pułapek, w których zwierzęta często umierają w okropnych męczarniach. Wszystkie wnyki zostały zabezpieczone. Zatrzymany 59-latek przyznał się do kłusownictwa. Policjanci ustalili, że w okresie od połowy stycznia w ten sam sposób mógł pozyskać sześć saren, które później oprawiał i sprzedawał. Zgodnie z prawem łowieckim za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: starszy aspirant Justyna Łętowska, Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Czytaj także - Podtrucie czadem w Zielonej Górze. Dwie osoby trafiły do szpitala (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.