Silny wiatr uszkodził zabytkową wieżę ciśnień w Międzyrzeczu!

14 marzec 2021
Silny wiatr uszkodził zabytkową wieżę ciśnień w Międzyrzeczu! PSP Międzyrzecz

Silne porywy wiatru uszkodziły fragment zabytkowej wieży ciśnień w Międzyrzeczu. Na miejscu pracowali strażacy.

W sobotę, 13 marca, około godziny 17:30, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Międzyrzeczu otrzymał informację o zwisających betonowych elementach wieży ciśnień. Obiekt zlokalizowany jest w pobliżu torowiska przy Drodze Wojewódzkiej numer 137 w Międzyrzeczu.

Zwisające betonowe fragmenty stanowiły realne zagrożenie dla postronnych osób. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia podjęli decyzję o demontażu betonowych fragmentów wieży, które wisiały na metalwych prętach. Z racji na wysokość, do działań wykorzystano podnośnik. 

Strażacy błyskawicznie zneutralizowali zagrożenie poprzez wycięcie metalowych prętów, na których zwisały betonowe elementy wieży. 

Czytaj także - Port Lotniczy w Babimoście wstrzymuje loty!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.