W Zielonej Górze znów zabrakło karetek. Przyleciał śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

26 marzec 2021
Autor: 
Znów zabrakło karetek. Przyleciał śmigłowiec LPR Redakcja

W Zielonej Górze brakuje wolnych zespołów pogotowia. Do pacjentki wysłano śmigłowiec LPR. Z pomocą ruszyli też strażacy, którzy transportowali medyków na miejsce zdarzenia.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które wpłynęło do Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Gorzowie Wielkopolskim w piątkowy wieczór, 26 marca, około godziny 18:30. Pomocy medycznej potrzebowała mieszkanka budynku przy ulicy Jasińskiego w Zielonej Górze.

W chwili przyjęcia zgłoszenia w mieście nie było dostępnego naziemnego zespołu ratownictwa medycznego, dlatego do chorej wysłano załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z racji gęstej zabudowy śmigłowiec nie mógł wylądować bezpośrednio przy budynku. Za cel postawiono więc teren Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ulicy Kożuchowskiej.

Strażacy przewieźli medyków

Już po kilku minutach śmigłowiec znajdował się na ziemi. Kiedy część strażaków wspólnie z pilotem zabezpieczała teren wokół statku powietrznego, kolejni ratownicy busem przetransportowali załogę LPR do pacjentki.

W międzyczasie na miejscu pojawił się naziemny zespół pogotowia. - Karetka przetransportowała chorą do szpitala - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Pożar w budynku mieszkalnym w Koźli. W akcji 3 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u