Zielona Góra: Policjanci sprawdzają czy przestrzegamy obostrzeń!

31 marzec 2021
Zielona Góra: Policjanci sprawdzają czy przestrzegamy obostrzeń! Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci wspólnie z pracownikami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej sprawdzają obiekty handlowe, które zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami powinny być albo zamknięte, albo prowadzić działalność w ograniczonym zakresie. Mundurowi przypominają także o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką.

W Polsce mamy obecnie do czynienia z trzecią falą pandemii, z którą walczą zarówno służby medyczce, ale także z ogromnym zaangażowaniem służby porządkowe dbające o bezpieczeństwo mieszkańców. Liczby zachorowań notowane codziennie przez służby sanitarne nie napawają optymizmem, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy stosowali się do obostrzeń i ograniczeń, nosili maski zakrywające usta i nos, ograniczyli przemieszczanie i zachowali dystans społeczny. Te wszystkie działania w połączeniu z działalnością służb medycznych i porządkowych z pewnością przyczynia się do zmniejszenia zachorowań.

Większość osób robiących zakupy czy przebywających w przestrzeni publicznej stosuje się do tych obostrzeń, natomiast zdarzają się osoby, które nie chcą się podporządkować noszeniu maseczek. Te osoby muszą się, liczyć z konsekwencjami – mandatami lub wnioskami o ukaranie do sądu. Pamiętajmy też, że w szczególnych przypadkach związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń wynikających ze znowelizowanych przepisów, policjanci mogą wnioskować do Sanepidu o nałożenie kary administracyjnej,

Stosowanie się do obostrzeń jest sprawą naszej wspólnej odpowiedzialności wobec innych osób, być może słabszych bardziej narażonych, dla których konsekwencje zachorowania mogą być bardzo poważne. Przypominamy, że noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych jest obowiązkiem. Pamiętajmy, że nie stosując się do przepisów możemy stanowić potencjalne źródło zakażenia dla innych osób w naszym otoczeniu, tym bardziej że wiele osób może przechodzić zakażenie koronawirusem bezobjawowo i nawet nie zdawać sobie sprawy, że są źródłem zakażenia.

Źródło: podinspektor Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Czytaj także - Remont mostu w Świerkocinie. "Z dnia na dzień widać postęp" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.