Imigranci jechali w naczepie ciężarówki. Kierowca o nich nie wiedział (FILM)

12 kwiecień 2021
Autor: 
Imigranci jechali w naczepie ciężarówki Fot. NOSG

Ośmiu Afgańczyków ukryło się w naczepie ciężarówki. Imigranci chcieli dostać się do Niemiec. Kierowcę zaniepokoiły odgłosy pukania i nawoływania.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 10 kwietnia, w pobliżu byłego przejścia granicznego w Olszynie.

- Kierowca rumuńskiej ciężarówki zaniepokojony odgłosami dobiegającymi z naczepy, zaalarmował patrol Straży Granicznej. Mundurowi natychmiast udali się do ciężarówki, gdzie w przestrzeni ładunkowej i skrzyni narzędziowej ujawniono 8 osób - relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik nadodrzańskich pograniczników.

Chcieli dostać się do Niemiec

Cudzoziemcy nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce. Ponadto mężczyźni deklarowali, że pochodzą z Afganistanu i nie mają więcej niż 16 lat. Wszyscy zostali zatrzymani.

Szybko okazało się, że wszyscy mają po 20-25 lat. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających potwierdzono też afgańskie obywatelstwo mężczyzn oraz ich dane osobowe.

Afgańczycy zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. - Później zgodnie z tzw. procedurą dublińską zostaną przekazani do Rumunii - informuje mjr SG Konieczniak.

Przeczytaj też: Policjanci eskortowali mężczyznę do szpitala. "Liczyła się każda sekunda" (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.