Uciekał przed policją w Żaganiu. Był tak zdesperowany że przepłynął rzekę wpław!

14 kwiecień 2021
Uciekał autem przed policją w Żaganiu. Był tak zdesperowany że przepłynął rzekę! Lubuska Policja

Funkcjonariusz policji w trakcie dojazdu do miejsca pełnienia służby zauważył kierującego pojazdem, który był typowany jako sprawca dokonania przestępstw. Podczas próby zatrzymania 24-letni mężczyzna dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza i rozpoczął ucieczkę przez rzekę Bóbr, po krótkim pościgu został zatrzymany z udziałem byłego policjanta.

W piątek, 9 kwietnia, rano funkcjonariusz policji referatu kryminalnego z Komisariatu Policji w Szprotawie, podczas dojazdu do miejsca pełnienia służby zauważył kierującego samochodem marki Renault, który był typowany w związku z podejrzeniem dokonania przestępstw. Policjant przekazał informację funkcjonariuszowi, który pełnił służbę. Podczas próby zatrzymania mężczyzna gwałtownie ruszył pojazdem w kierunku funkcjonariusza i dokonał najechania na niego.

Podczas cofania jego pojazd zatrzymał się na skarpie rzeki a kierowca nie mając dalszej drogi ucieczki wybiegł z samochodu i wskoczył do zimnej wody przepływając na drugi brzeg rzeki. Tam został zatrzymany. W zatrzymaniu 24-latka uczestniczył były policjant, który znajdował się w pobliżu i widział zaistniałą sytuację. W trakcie wykonywania czynności policjanci ujawnili susz rośliny.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, dokonania kradzieży z włamaniem, czynnej napaści na funkcjonariusza podczas wykonywania przez niego czynności służbowych, oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi łączna kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres trzech miesięcy.

Źródło: sierżant Arkadiusz Szlachetko, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.