Wielka akcja policji na lubuskich drogach. Kontrole prędkości aż do wieczora

15 kwiecień 2021
Autor: 
"Kaskada" - wielka akcja policji na lubuskich drogach Fot. KMP Zielona Góra

Lubuska drogówka od rana prowadzi akcję "Kaskada". Patrole rozmieszczone co kilka kilometrów na najważniejszych drogach sprawdzają prędkość aut. Dla kierowców łamiących przepisy nie ma taryfy ulgowej.

Sprawdzanie stanu trzeźwości, uprawnień do kierowania, a przede wszystkim kaskadowe kontrole prędkości - dziś to główne działania lubuskich policjantów z drogówki. Kierowcy, których jazda zagraża bezpieczeństwu, będą musieli liczyć się z konsekwencjami.

- Na drogach powiatu zielonogórskiego już od godziny 6:00 pojawiło się więcej patroli w radiowozach oznakowanych, a także nieoznakowane samochody z wideorejestratorami - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Kaskadowe pomiary prędkości charakteryzują się specyficznym umiejscowieniem patroli na wybranym odcinku drogi. Często bywa tak, że kierowca po minięciu radiowozu zaczyna zwiększać prędkość, ponieważ wydaje mu się, że w najbliższym czasie nie natrafi na następny. Tym razem jest inaczej. Patrole są tak rozlokowane, że po przejechaniu kilku kilometrów natrafiamy na kolejny.

Policjanci nie będą pobłażliwi dla niebezpiecznych zachowań na drodze i przekraczania prędkości. Działania "Kaskada" potrwają do godziny 22:00.

Przeczytaj też: Zielona Góra: 5 zł za godzinę parkowania przy szpitalu. "To jedna wielka kpina"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.