Lubsko: Tysiące opon wyrzuconych w lesie. Kim są sprawcy? (ZDJĘCIA, FILM)

22 kwiecień 2021
Autor: 
Lubsko: Tysiące opon wyrzuconych w lesie. Kim są sprawcy? Fot. Nadleśnictwo Lubsko

Pracownicy Nadleśnictwa Lubsko natrafili na ogromną stertę tysięcy opon. Teraz trwają poszukiwania sprawców zaśmiecania lasu. - Prosimy o pomoc w rozwiązaniu sprawy - apelują leśnicy.

Góra śmieci została znaleziona przed kilkoma dniami na terenie leśnictwa Marianka, około 100 metrów od drogi Brody - Zasieki. W hałdzie przede wszystkim widoczne są zużyte opony.

- To opony różnego rozmiaru. Od dużych samochodów ciężarowych poprzez mniejsze samochodów osobowych. Jest tu również papa rozbiórkowa, wełna mineralna czy folie - informuje Paweł Mrowiński, rzecznik Nadleśnictwo Lubsko.

Odpady z pewnością były składowane przez dłuższy czas w innym miejscu. Na jednej z opon leśnicy znaleźli nawet datę z 2013 roku.

Prośba o pomoc w znalezieniu sprawców

- Jeżeli ktoś z Państwa ma jakiekolwiek informacje, prosimy o kontakt pod numerami 68 372 04 00, 601 629 783 lub 607 133 384. Oczywiście może być to kontakt anonimowy, który pozwoli nam zlokalizować i wykryć sprawcę tego procederu - apeluje Paweł Mrowiński.

Kto posprząta hałdę tysięcy opon? Teraz zajmą się tym leśnicy. Jak sami podkreślają, wywiezienie do utylizacji może opiewać nawet na kwotę 20 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Nielegalny biznes młodych mężczyzn. Oferowali tytoń na telefon (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.