Gmina Świdnica: Pożar, którego nie było. Wysłano 4 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)

25 kwiecień 2021
Autor: 
Gmina Świdnica: Pożar, którego nie było Redakcja

Cztery zastępy straży pożarnej pojawiły się przy drodze krajowej nr 27 w pobliżu Wilkanowa (gmina Świdnica). Wszystko za sprawą zgłoszenia dotyczącego pożaru.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego zielonogórskich strażaków w niedzielę, 25 kwietnia, o godzinie 15:26. Jak poinformował zgłaszający, miała zacząć palić się hałda drewna składowana przy drodze krajowej nr 27 koło Wilkanowa.

Do akcji zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Zielonej Góry oraz strażaków z OSP Świdnica i OSP Koźla. Kiedy pierwszy wóz dojechał na miejsce, strażacy nie zauważyli jednak żadnych oznak ognia.

- Stwierdzono parującą hałdę drewna - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielongórskich strażaków.

Sytuacja została zakwalifikowana jako alarm fałszywy w dobrej wierze. W międzyczasie na miejscu zjawił się patrol policji.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek koło Zielonej Góry. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje kierowca (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u