Ogromny pożar koło Nowej Soli. Płonie były tartak. Trwa walka z ogniem (ZDJĘCIA, FILM)

25 kwiecień 2021
Autor: 
Ogromny pożar koło Nowej Soli. Płonie były tartak Redakcja

Szesnaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem budynku po byłym tartaku w Niedoradzu koło Nowej Soli. Trwa akcja gaśnicza.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego strażaków z Nowej Soli w niedzielne popołudnie, 25 kwietnia, około godziny 19:00. W ogniu stanął budynek po byłym tartaku w Niedoradzu oraz bele słomy składowane w pobliżu.

Do akcji wysłano wiele zastepów straży pożarnej z terenu powiatu nowosolskiego. Siły i środki były jednak niewystarczające do opanowania pożaru. Na pomoc wyruszyli strażacy z zielonogórskich jednostek OSP oraz cysterna gaśnicza o pojemności 25 tysięcy litrów wody.

Sytuacja nadal nie jest opanowana. Dach budynku zawalił się już do środka - Ogień objął cały obiekt o powierzchni około 3000 metrów kwadratowych. Trwa akcja gaśnicza - informuje asp. Sebastian Olczyk, rzecznik straży pożarnej w Nowej Soli.

Godzina 23:00 - Sytuacja pożarowa jest już opanowana. Trwa dogaszanie. Strażacy z pewnością będą pracowali w Niedoradzu jeszcze przez kilka godzin.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek koło Zielonej Góry. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje kierowca (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.