Ogromny pożar byłego tartaku w Niedoradzu. To było podpalenie?

26 kwiecień 2021
Ogromny pożar byłego tartaku w Niedoradzu. To było podpalenie? Redakcja

Dziewiętnaście zastępów straży pożarnej walczyło z potężnym pożarem byłego tartaku w Niedoradzu pod Nową Solą. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie!

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego strażaków z Nowej Soli w niedzielne popołudnie, 25 kwietnia, około godziny 19:00. W ogniu stanął budynek po byłym tartaku w Niedoradzu oraz bele słomy składowane w pobliżu. Do akcji wysłano łącznie 19 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu nowosolskiego, oraz zielonogórskiego. W akcji udział brała również cysterna gaśnicza o pojemności 25 tysięcy litrów wody.

Akcja gaśnicza była bardzo trudna, ogień objął budynek o powierzchni około 3000 metrów kwadratowych. Płomienie szalały wewnątrz obiektu, płonął również dach. Dopiero po 4 godzinach akcji gaśniczej, strażakom udało się opanować pożar, pozostało żmudne dogaszanie. Ostatni zastęp straży pożarnej powrócił do jednostki chwilę przed godziną 7 rano!

Równolegle ze strażą pożarną, swoje działania prowadzili nowosolscy policjanci. Funkcjonariusze prócz zabezpieczania miejsca działań gaśniczych, próbowali ustalić, w jaki sposób doszło do pożaru. Po krótkiej chwili okazało się, że przyczyną było najprawdopodobniej podpalenie, którego dopuściła się dwójka młodych, niepełnoletnich osób. 

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, zaraz po podpaleniu sprawcy oddalili się w nieznanym kierunku. Policjanci bardzo szybko ustalili dane młodych piromanów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeszcze w trakcie akcji gaśniczej policjantom udało się zatrzymać dwie podejrzane o podpalenie osoby.

Obecnie w tej sprawie prowadzone jest śledztwo, które ma na celu dokładne ustalenie wszystkich okoliczności tego pożaru.

Przeczytaj też: Pożar magazynu w Nowej Soli. Trwają działania strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.