Zielona Góra: Komendant policji odwołany. Mł. insp. Maciej Sipek nowym szefem jednostki

30 kwiecień 2021
Autor: 
Zmiana na fotelu komendanta policji w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze odwołany. Mł. insp. Jarosław Tchorowski był szefem jednostki od ponad trzech lat. Teraz zastąpi go mł. insp. Maciej Sipek.

Młodszy inspektor Jarosław Tchorowski kierował Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze od maja 2018 roku. Dziś został odwołany, jednak nie ma jeszcze oficjalnej przyczyny usunięcia go ze stanowiska.

Wiadomo, że wobec byłego już komendanta i jednego z jego zastępów toczy się wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne. Chodzi prawdopodobnie o szczepienie przeciwko COVID-19. Grupa policjantów wraz z szefami jednostki mieli przyjąć dawki przed wyznaczonym terminem.

Maciej Sipek nowym szefem komendy

Od piątku, 30 kwietnia, jednostką zarządza mł. insp. Maciej Sipek. Dziś podczas odprawy został wprowadzony na stanowisko przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim mł. insp. Jarosława Pasterskiego.

- Młodszy inspektor Maciej Sipek to doświadczony funkcjonariusz, który służbę rozpoczął w 1994 roku. Pierwsze lata spędził w Sulęcinie. Od 2007 roku swoje losy zawodowe i osobiste związał z Zieloną Górą, gdzie do 2019 roku pełnił służbę na stanowisku Kierownika Sekcji Wydziału Konwojowego - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Przez ostatnie dwa lata mł. insp. Maciej Sipek był I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim.

Przeczytaj też: Wielka akcja policji na lubuskich drogach. Kontrole prędkości i trzeźwości (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.