Pożar w Zielonej Górze. W parku handlowym przy ul. Podgórnej zapaliła się rozdzielnia elektryczna. Ewakuowano cały obiekt. Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej.
Pożar Zielona Góra – zadymienie w parku handlowym
Niepokojące zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w piątek, 13 lutego, o godzinie 12:10. Mówiło o pożarze i zadymieniu w parku handlowym przy ul. Podgórnej. To miejsce, gdzie działa przede wszystkim sklep Biedronka, apteka czy punkt gastronomiczny.
Do akcji zadysponowano pięć zastępów, w tym drabinę mechaniczną z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Na miejsce przybyły również dwa zastępy ochotników z OSP Racula i OSP Stary Kisielin.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:
7 zastępów straży pożarnej w akcji
Cały obiekt został ewakuowany jeszcze przed przyjazdem strażaków. Ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i udali się do środka budynku. Źródło pożaru znajdowało się w części magazynowej.
– Zapaliła się rozdzielnia elektryczna – informuje st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik zielonogórskich strażaków.
Sytuacja została już opanowana. Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. Na miejscu działa również patrol policji oraz pogotowie energetyczne.
Przeczytaj też: Pies uwięziony w lodowatej Odrze. Strażacy ruszyli na ratunek (ZDJĘCIA)


