Bułgarzy handlowali podrobioną odzieżą. Można było od nich kupić buty, bluzy a nawet bieliznę!

24 maj 2021
Bułgarzy handlowali podrobioną odzieżą. Można było od nich kupić buty, bluzy a nawet bieliznę! Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Podrobione buty, czapki, koszulki, spodenki, bluzy z kapturem, bieliznę oraz skarpetki można było kupić od dwóch obywateli Bułgarii. Wszystko zarekwirowała policja oraz straż graniczna.

W niedzielę, 23 maja, funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji patrolując lokalną giełdę towarowo-samochodową ujawnili stoiska, na których dwóch obywateli Bułgarii handlowało butami oraz odzieżą znanych sportowych marek. Odzież i buty nie były oryginalne, a znaki firmowe widniejące na nich zostały podrobione.

Ujawniony towar - 384 sztuki odzieży w tym czapki z daszkiem, koszulki, krótkie spodenki, legginsy, bluzy z kapturem, bielizna oraz 1 254 pary skarpetek, a także 120 par butów zaopatrzone były w podrobione znaki towarowe znanych światowych marek. Wartość rynkowa zabezpieczonej odzieży to ponad 159 tysięcy złotych. Ubrania zostały zabezpieczone, a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Przeczytaj też: Poważny wypadek na quadzie pod Sulechowem! Nieprzytomna kobieta trafiła do szpitala!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.