Gubin: Pijany jechał kradzionym autem. Zatrzymał go przypadkowy mężczyzna!

24 maj 2021
Gubin: Pijany jechał kradzionym autem. Zatrzymał go przypadkowy mężczyzna! Lubuska Policja

Pijany 40-latek wsiadł za kierownicę kradzionego samochodu i uderzył w auto mężczyzny, który chciał go zatrzymać. Wszystko wydarzyło się w Gubinie.

W czwartek, 20 maja, policjanci z Gubina otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, po której kierujący jednego z aut, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, próbował uciekać. Po dotarciu na miejsce zgłoszenia, mundurowi ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że, zgłaszający jadąc ulicą Lubelską w Gubinie za pojazdem marki citroen, zwrócił uwagę na wykonywane przez kierującego tym autem manewry. Mając podejrzenie, iż znajduje się on pod działaniem alkoholu, postanowił wyprzedzić citroena, a następnie zmusić kierowcę do zatrzymania się.

Kiedy mieszkaniec gminy Gubin zajechał mu drogę, kierowca citroena uderzył w jego pojazd, a następnie zaczął uciekać w kierunku ulicy Pułaskiego. Zgłaszający ruszył za nim, a następnie udaremnił dalszą jazdę. Kierowca citroena chciał jeszcze uciec pieszo, jednak pokrzywdzony był szybszy. Podejrzenia zgłaszającego okazały się być słuszne. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi, a kontakt z nim był utrudniony.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 40-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, którym jechał jest poszukiwany przez gubińskich policjantów, w związku ze zgłoszeniem o jego kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Policjanci, którzy pracowali nad sprawą kradzieży citroena, wykonali szereg czynności, by móc ustalić, czy zatrzymany 40-latek stoi za kradzieżą auta. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży pojazdu oraz kierowania nim w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie on również za kierowanie bez uprawień i spowodowanie kolizji drogowej. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

Źródło: podkomisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Przeczytaj też: Bułgarzy handlowali podrobioną odzieżą. Można było od nich kupić buty, bluzy, a nawet bieliznę!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u