Zamiast odpadów z budowy naczepa była pełna komunalnych śmieci. To nie wszystko... (ZDJĘCIA)

24 maj 2021
Autor: 
Zamiast odpadów z budowy naczepa była pełna komunalnych śmieci Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Funkcjonariusze ITD z Gorzowa zatrzymali niesprawną ciężarówkę. Dodatkowo naczepa była wypełniona śmieciami komunalnymi, a nie jak wynikało z dokumentów, odpadami z budowy.

Pod koniec ubiegłego tygodnia lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali pojazdy na drodze krajowej nr 22 w Dobiegniewie. W trakcie służby mundurowi zatrzymali m.in. ciężarówkę przewożącą odpady z miejscowości Dobre do Myśliborza.

- Podczas kontroli technicznej stwierdzono usterki. W jednym z kół ciągnika była pęknięta tarcza hamulcowa. Uszkodzony był też klosz jednej z lamp. Naczepa natomiast miała skorodowane i popękane elementy konstrukcyjne, a zbiornik powietrza przymocowany był prowizorycznie pasami transportowymi - relacjonują inspektorzy.

Naczepa pełna śmieci komunalnych

W dokumentacji przewozowej wyraźnie napisano, że w naczepie znajdują się zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu. Przewożone śmieci wyglądały jednak zupełnie inaczej, więc na miejsce wezwano Inspekcję Ochrony Środowiska, która potwierdziła, że to niesegregowane odpady komunalne.

- Teraz wobec przewoźnika drogowego i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej - informuje ITD.

Przeczytaj też: Strażacy z lubuskich OSP będą mieli nowe wozy gaśnicze. Dziś odebrali promesy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u