Zielona Góra: "Niespodzianki" w przesyłkach kurierskich. Nielegalny tytoń nie trafi do adresatów

25 maj 2021
Autor: 
Zielona Góra: "Niespodzianki" w przesyłkach kurierskich Fot. KAS

Funkcjonariusze KAS z Zielonej Góry zabezpieczyli 195 kg nielegalnego tytoniu podczas kontroli w firmie kurierskiej. Służbowy pies Hektor wskazał 56 przesyłek.

Nielegalna produkcja wyborów tytoniowych w Polsce to częste zjawisko. Proceder występuje w różnej skali, czasem są to profesjonalne fabryki tworzone przez grupy przestępcze, czasem wszystko odbywa się w prywatnych domach.

Paczki z nielegalnym tytoniem

Kontrola przesyłek kurierskich została przeprowadzona w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Zielonej Góry. W działaniach uczestniczył też służbowy pies Hektor.

- Bezbłędnie wskazał 56 przesyłek, w których znajdowało się 195 kilogramów krajanki tytoniowej. Funkcjonariusze wyliczyli, że łączna wartość strat poniesionych przez skarb państwa przekracza 216 tysięcy złotych - informuje Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Tytoń nieznanego pochodzenia znajdował się w przesyłkach nadanych mieszkańca Międzyrzecza. - Teraz mężczyzna musi się liczyć z bardzo dotkliwymi karami grzywny, a nawet karą pozbawienia wolności do 3 lat. Kłopotliwych zapytań mogą się spodziewać też zamawiający - dodaje Markowicz.

Przeczytaj też: Zbiórka krwi w Gorzowie. Strażacy z klubu "Ognista Kropla" znów w akcji (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u