Zbiórka krwi w Gorzowie. Strażacy z klubu "Ognista Kropla" znów w akcji (ZDJĘCIA)

25 maj 2021
Autor: 
Zbiórka krwi w Gorzowie Wielkopolskim Fot. Ognista Kropla, LUW

Blisko 15 litrów krwi zebrano podczas specjalnej zbiórki w Gorzowie Wielkopolskim. Najcenniejszy dar oddały 33 osoby. Nie zawiedli też strażacy z klubu Ognista Kropla.

Zbiórka krwi w Gorzowie Wielkopolskim ruszyła we wtorkowy poranek, 25 maja, o godzinie 8:00. Pod budynek Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego podjechał specjalny krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

- Mamy sygnały, że krwi brakuje. Zazwyczaj akcję zbiórki organizowaliśmy 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku musieliśmy ją przełożyć z uwagi na trzecią falę pandemii, dlatego też postanowiłem, by zorganizować ją w rocznicę śmierci Rotmistrza Pileckiego - mówi wojewoda.

Zebrano prawie 15 litrów krwi

Do akcji zgłosiło się 40 osób, a 33 oddały krew. Wśród nich znaleźli się m.in. lubuscy strażacy z klubu Ognista Kropla na czele z st. bryg. Lesławem Glińskim oraz pracownicy urzędu wojewódzkiego.

- Każdego, kto może oddać krew i nie ma przeciwwskazań, serdecznie zachęcamy do naśladowania naszych funkcjonariuszy! Pamiętajmy, że ratowanie mamy we krwi - podkreśla Tymoteusz Kopaczel, prezes klubu HDK Ognista Kropla.

Strażacy cały czas zachęcają wszystkich do wstępowania w szeregi klubu Ognista Kropla. Więcej informacji pod nr tel. 95 7338 342 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeczytaj też: Strażacy z lubuskich OSP będą mieli nowe wozy gaśnicze. Dziś odebrali promesy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u