Ósmoklasiści rozpoczęli zmagania (FILM)

25 maj 2021
Ósmoklasiści rozpoczęli zmagania Redakcja

Ponad 360 tys. osób z całej Polski przystąpiło dziś do trwającego trzy dni egzaminu ósmoklasisty. W zielonogórskiej "osiemnastce", tak jak w całym kraju, egzaminy odbywają się zgodnie z wytycznym sanitarnymi. Są podobne do tych, które obowiązywały na maturze.

Wyniki egzaminów zostaną ogłoszone 2 lipca, natomiast 9 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Wyniki będą miały wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Ze względu na pandemię, wymagania egzaminacyjne są w tym roku zawężone. Uczniowie do egzaminów przygotowywali się podczas nauki zdalnej, a to wymagało nie lada samodyscypliny.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Jutro ósmoklasiści pochylą się nad matematyką, a w czwartek nad nowożytnym językiem obcym. Większość uczniów wybrała angielski.

Od roku 2022 ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

Przeczytaj też: Koparka uszkodziła gazociąg w Droszkowie! W akcji 5 zastępów straży pożarnej!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u