To było piekło na ziemi! Strażacy walczyli z dużym pożarem zrębu. Płomienie sięgały 10 metrów!

09 czerwiec 2021
To było piekło na ziemi! Strażacy walczyli z dużym pożarem zrębu. Płomienie sięgały 10 metrów! OSP Cybinka

Nocny pożar zrębu w nadleśnictwie Cybinka. Z ogniem walczyło 8 zastępów straży pożarnej. Płomienie sięgały 10 metrów! 

We wtorek, 8 czerwca, około godziny 21:40, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słubicach otrzymał zgłoszenie o pożarze w oddziale 30 leśnictwa Urad. Zgłaszającym był leśniczy leśnictwa Supno Marcin Pruś, który w czasie powrotu z dyżuru przeciwpożarowego zauważył z drogi dym. Po szybkim rozpoznaniu okazało się, że pożar wybuchł na terenie zrębu w pobliżu miejscowości Koziczyn. Na miejsce niezwłocznie zadysponowana została straż pożarna.

Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów, pożar był już mocno rozwinięty. Płomienie sięgały 10 metrów a całkowicie objęte ogniem były dwa stosy drewna. Siły i środki w początkowej fazie działań gaśniczych okazały się niewystarczające, na miejsce zadysponowane zostały kolejne zastępy w tym cysterna z wodą. Łącznie w działaniach gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej.

Na rzece Pliszka zorganizowany został punkt czerpania wody, skąd woda była dowożona w rejon pożaru. Strażacy dopiero po kilkudziesięciu minutach zdołali opanować pożar, a następnie przystąpili do żmudnej akcji dogaszania, gdzie należało dokładnie przelać całe pogorzelisko. Działania zakończyły się w późnych godzinach nocnych. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie.

Fot. OSP Cybinka

Przeczytaj też: Strażacy z Sulechowa na pomoc kaczuszkom. Ptaki utknęły w rurze kanalizacyjnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.