Ogromny pożar kurnika pod Bytomiem Odrzańskim! Z ogniem walczą 22 zastępy straży pożarnej!

16 czerwiec 2021
Ogromny pożar kurnika pod Bytomiem Odrzańskim! Z ogniem walczą 22 zastępy straży pożarnej! OSP Bytom Odrzański

Pożar kurnika w miejscowości Wierzbnica pod Bytomiem Odrzańskim. Z ogniem walczą 22 zastępy straży pożarnej!

W środę, 16 czerwca, około godziny 13, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie fermy drobiu w miejscowości Wierzbnica pod Bytomiem Odrzańskim. Ogień błyskawicznie zajął jeden z budynków na terenie fermy. Szczęśliwie w obiekcie objętym pożarem nie znajdowali się ludzie oraz zwierzęta.

Czytaj także - Nietrzeźwy chciał wieźć dzieci autokarem na wycieczkę. Pił podczas meczu Polska-Słowacja!

Na miejsce w pierwszej kolejności dysponowane były jednostki z powiatu nowosolskiego, początkowo z pożarem walczyło 10 zastępów straży pożarnej i sukcesywnie dojeżdżały kolejne wozy gaśnicze. Do pomocy zadysponowano jednostki z ościennych powiatów oraz z województwa dolnośląskiego. Łącznie z ogniem walczą już 22 zastępy straży pożarnej.

Przyczyna pożaru nie jest obecnie znana, będzie ją ustalał biegły z zakresu pożarnictwa. Nikt nie został poszkodowany, działania mogą potrwać jeszcze kilka godzin!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.