Ulewa w Zielonej Górze. Woda zalewa domy. Strażacy mają już ponad 60 zgłoszeń (ZDJĘCIA)

30 czerwiec 2021
Ulewa w Zielonej Górze. Strażacy mają już ponad 60 zgłoszeń Redakcja

Intensywne opady deszczu w Zielonej Górze. Strażacy mają pełne ręce roboty. W kilka minut odebrali wiele zgłoszeń o zalanych ulicach, podwórkach i domach.

Po nocnej, niegroźnej burzy w Zielonej Górze cały czas pada deszcz. Opady nasiliły się około godziny 10:00. Wtedy też do dyżurnego straży pożarnej zaczęły wpływać pierwsze zgłoszenia o zalaniach i podtopieniach.

Najwięcej interwencji cały czas odnotowuje się w centrum miasta. Woda zalewa budynki mieszkalne oraz piwnice. Wdziera się także do garaży i lokali usługowych. Do akcji wysłano już wiele zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu miasta, ale i gminy Świdnica oraz Czerwieńsk.

Do godziny 11:00 straż pożarna w Zielonej Górze odnotowała ponad 60 zgłoszeń. Nieustannie wpływają jednak kolejne interwencje.

Aktualizacja: "147 interwencji strażaków po ulewie. Zgłoszeń wciąż przybywa (ZDJĘCIA)"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u