Woda zalała Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Lotnisko zostało zamknięte

30 czerwiec 2021
Autor: 
Woda zalała Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Lotnisko zostało zamknięte Redakcja

Ulewa w Zielonej Górze. Woda strumieniami wlewała się na teren Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Podjęto decyzję o zamknięciu lotniska.

Przedpołudniowe, intensywne opady deszczu w Zielonej Górze dały się we znaki również pilotom z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Woda zalała pas startowy oraz miejsca postojowe dla samolotów. Wlewała się także do hangarów.

- Widząc, co dzieje się na pasie startowym podjęliśmy decyzję o tym, aby zamknąć lotnisko NOTAM-em (depesza informacyjna dla pilotów - dop. red.). Pas zupełnie nie nadaje się do użytkowania - relacjonuje Artur Haładyn, dyrektor AZL.

Lotnisko przede wszystkim zalewane jest z pobliskiego kanału ściekowego. - Jest on wypełniony po brzegi i się przelewa. Później cała woda wlewa się bezpośrednio na lotnisko w stronę hangarów. Mamy sytuację ekstremalną, której dawno już nie pamiętam - podkreśla Haładyn.

Przeczytaj też: Zielona Góra: 147 interwencji strażaków po ulewie. Zgłoszeń wciąż przybywa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u