Zielona Góra: 147 interwencji strażaków po ulewie. Zgłoszeń wciąż przybywa (ZDJĘCIA)

30 czerwiec 2021
Autor: 
Zielona Góra: 147 interwencji strażaków po ulewie Redakcja

Ulewa w Zielonej Górze. Strażacy cały czas mają pełne ręce roboty. Do tej pory interweniowali już 147 razy, a zgłoszeń wciąż przybywa.

W Zielonej Górze dawno nie było tak intensywnych opadów deszczu. Od godziny 10:00 miejskie ulice zamieniły się w rzeki, a woda wdzierała się budynków.

- Armagedon nad miastem. Miasto zalało. Takie opady to masakra. Burze i deszcz padający od kilku godzin sparaliżował miasto - napisał na portalu społecznościowym Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Blisko 150 interwencji strażaków

Najwięcej zgłoszeń wpływało do straży pożarnej z centrum miasta. Woda zalewała budynki mieszkalne, piwnice oraz lokale usługowe. Ulewa nie oszczędziła m.in. Lubuskiego Teatru, Filharmonii Zielonogórskiej, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, który został zamknięty.

W kulminacyjnej fazie działań interwencje na terenie Zielonej Góry prowadziły wszystkie jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z miasta oraz okolicznych gmin: Świdnica, Nowogród Bobrzański oraz Czerwieńsk. Z czasem woda wdzierała się także do budynków na terenie Sulechowa i okolicznych wsi.

- Na godzinę 15:30 odnotowaliśmy 147 zdarzeń. Bardzo powoli, ale jednak cały czas napływają nowe zgłoszenia - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Ulewa w Zielonej Górze. Woda porwała ci tablicę rejestracyjną? Sprawdź, czy jest na policji (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u