Pijany kierowca wypadł z DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Interwencja policji (ZDJĘCIA)

Pijany kierowca doprowadził do zdarzenia na DK27 pod Zieloną Górą. Samochód wypadł z drogi, a badanie alkomatem wykazało aż 2,5 promila alkoholu.

Nowogród Bobrzański. Wypadł z trasy na DK27

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 marca, około godziny 7:00 na drodze krajowej nr 27 w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Kierowca samochodu osobowego marki Mercedes, jadąc w kierunku Zielonej Góry, na 42. kilometrze nagle zjechał z drogi, ściął znak i wpadł do rowu. O wszystkim powiadomiono policję.


Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:


Kierowca był kompletnie pijany

Na miejsce przyjechał patrol funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi szybko ustalili przyczynę zdarzenia.

Kierowca, obywatel Ukrainy, był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało około 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna zatrzymany, auto na parkingu

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policjantów. Jego pojazd został zabezpieczony i trafi na policyjny parking. Sprawą zajmują się funkcjonariusze, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Surowe konsekwencje dla kierowcy

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca musi liczyć się również z obowiązkowym świadczeniem pieniężnym w wysokości co najmniej 5000 zł. W przypadku tak wysokiego stężenia alkoholu możliwa jest także konfiskata pojazdu.

Przeczytaj też: Tragedia pod Zieloną Górą. Nie żyje motocyklista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *