Policyjni rowerzyści na służbie. "Dzięki jednośladom mundurowi są jeszcze bardziej mobilni"

07 lipiec 2021
Autor: 
Policyjni rowerzyści na służbie. "Dzięki jednośladom mundurowi są jeszcze bardziej mobilni" Lubuska Policja

Policyjne patrole rowerowe dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki jednośladom mundurowi są jeszcze bardziej mobilni, co pozwala szybko dotrzeć w miejsca, gdzie trudno dojść pieszo, czy dojechać radiowozem.

Wysoka temperatura i piękna letnia pogoda powoduje, że częściej decydujemy na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ostatnie dni są tego świetnym przykładem. Na ulicach można dostrzec spacerujące rodziny z dziećmi, amatorów biegania czy jazdy na rowerze. Kolejny sezon rowerowy trwa również dla mundurowych. Widok policjanta na rowerze nikogo już specjalnie nie dziwi. Wzbudzają sympatię i zainteresowanie odpoczywających w parkach i skwerach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Sami policjanci podkreślają zalety wykorzystania rowerów w codziennej służbie. Tam, gdzie nie można dojechać radiowozem, pojawiają się właśnie policyjni rowerzyści. Najczęściej mundurowych można spotkać w parkach, skwerach i okolicach jezior. Głównym zadaniem policjantów na rowerach jest reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych z alkoholem. Policyjne jednoślady są specjalnie przystosowane do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo samym funkcjonariuszom, którzy dzięki temu są w stanie skutecznie realizować stawiane przed nimi zadania.

Źródło: młodszy aspirant Tomasz Bartos, Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Przeczytaj też: Przyborów: Protest przeciwko wycince drzew. Ludzie przywiązują auta do dębów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u