Mężczyźni błąkali się po podziemiach MRU. Z pomocą przyszli policjanci!

13 lipiec 2021
Mężczyźni błąkali się po podziemiach MRU. Z pomocą przyszli policjanci! Lubuska Policja

Trzech mężczyzn wybrało się na nielegalną eksplorację bunkrów znajdujących się w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. W pewnym momencie zgubili drogę i nie mogli się wydostać!

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 lipca, w godzinach popołudniowych. Dyżurny międzyrzeckiej jednostki został powiadomiony o zaginięciu trzech mężczyzn, którzy wybrali się na nielegalne zwiedzanie bunkrów znajdujących się w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyźni weszli do jednego z licznych i niebezpiecznych szybów, skąd nie mogli się wydostać.

W związku z zagrożeniem ich życia i zdrowia ruszyły zakrojone policyjne działania, których cele było odnalezienie zaginionych osób. To zadanie nie należało jednak do łatwych bowiem Międzyrzecki Rejon Umocniony to system licznych, mrocznych i niebezpiecznych korytarzy oraz fortyfikacji o długości blisko 35 kilometrów. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z pracownikiem Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, który wykorzystał wiedzę dotyczącą topografii tego terenu i pomógł w wytypowaniu miejsca, w którym mogli znajdować się mężczyźni.

Już po krótkiej chwili od podjętych poszukiwań udało się przy jednym z bunkrów odnaleźć samochód zaginionych mężczyzn. To znacznie zawęziło obszar poszukiwań. Liczyła się każda minuta, w związku z czym mundurowi, wspólnie z pracownikiem muzeum, weszli do obiektu. Sprawdzając podziemne tunele, policjanci odnaleźli zaginionych mężczyzn, którzy błąkali się między korytarzami szukając wyjścia.

Na szczęście cała historia zakończyła się szczęśliwie, ponieważ mężczyznom nic poważnego się nie stało, cali i zdrowi opuścili obiekt. Czeka ich jednak niemiła niespodzianka, bowiem nielegalnie weszli oni na teren muzeum, który jest ponadto chronionym rezerwatem nietoperzy. W związku, z czym nie unikną oni odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Źródło: sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk, Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Przeczytaj też: Tragedia pod Świebodzinem! W jeziorze Trzcinno utonął starszy mężczyzna!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.