Zielona Góra: Zasłabł operator żurawia. Ćwiczenia strażaków z grupy wysokościowej (ZDJĘCIA)

14 lipiec 2021
Autor: 
Zasłabł operator żurawia. Ćwiczenia strażaków z grupy wysokościowej Fot. KM PSP ZG

Ćwiczenia "Żuraw 2021" w Zielonej Górze. Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego ewakuowali operatora, który zasłabł na stanowisku pracy.

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego. Strażacy nieustannie muszą doskonalić swoje umiejętności. Tym razem za miejsce ćwiczeń posłużył żuraw.

Scenariusz manewrów zakładał, że operator żurawia wieżowego zasłabł na stanowisku pracy. Ze względu na jego wysokość nie było możliwości dotarcia do poszkodowanego przy użyciu drabiny mechanicznej. Wtedy do akcji wkracza grupa wysokościowa.

Strażacy musieli przygotować stanowisko do ewakuacji, a następnie opuścić poszkodowanego w asyście ratownika na ziemię. Wszystko przy użyciu technik alpinistycznych.

Przeczytaj też: Pijani kierowcy zatrzymani w Zielonej Górze. Policja: będzie więcej kontroli


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.