Letnia edycja Operacji Rzeka w Lubuskim i Wielkopolsce - sprzątamy rzeki Warta, Obra i Noteć

14 lipiec 2021
Autor: 
Letnia edycja Operacji Rzeka w Lubuskim i Wielkopolsce - sprzątamy rzeki Warta Obra i Noteć (16-18.07)

W najbliższy weekend wakacji, 16-18 lipca Operacja Rzeka popłynie Wartą, Obrą i Notecią. Wielkopolska i Lubuskie to kolejny przystanek na mapie letniej operacji, w ramach której ekipa patrolowa canoe sprząta 30 rzek w Polsce. W wybranych lokalizacjach można jeszcze dołączyć do wodnego ekopatrolu jako wolontariusz.

Letnia edycja dotyczy wyłącznie rzek. Sprzątanie wody odbywa się z poziomu canoe/kajaku. Cykl rozpoczął się z początkiem wakacji na rzekach Kostrzyń, Liwiec i Bug w woj. mazowieckim. W lipcu ekopatrol odwiedził już Podlasie i rzeki Nurzec, Narwię i Biebrzę oraz Podkarpacie - rzeki San, Wisłok i Tanew. Kolejnym przystaniem jest Wielkopolska i rzeki: Warta i Noteć oraz Obra w woj. lubuskim.

W trakcie wakacji Operacja Rzeka odwiedza także 3 festiwale oraz największy spływ kajakowy i tam również odbędą się akcje sprzątania.

Zainteresowani dołączeniem do ekopatrolu wodnego mogą zgłaszać się poprzez maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na każdej z akcji organizatorzy przewidzieli min. 2 canoe dla wolontariuszy. Liczba miejsc ograniczona.

-Niestety nie dotrzemy wszędzie, ale zachęcamy do ekologicznych postaw w miejscach, w których będziemy wypoczywać w wakacje. Nie bójcie się schylić po śmieci, jeśli je zauważycie. Pokażcie, że na szacunek dla przyrody stać nas cały rok, niezależnie od skoordynowanych akcji – mówi Daniel Parol, organizator akcji.

W edycji wiosennej największej skoordynowanej społecznej akcji sprzątania rzek i okolic wzięło udział prawie 4800 wolontariuszy w prawie 350 akcjach, którzy zebrali prawie 205 ton śmieci.

Sprzątamy:

  • 16.07 - rz. Warta - Nowa Wieś Podgórna - Orzechowo
  • 17.07 - rz. Obra - Bledzew (most na Obrze)-Stary Dworek
  • 18.07 - rz. Noteć- Ujście-Czarnków

Więcej informacji na operacjarzeka.pl

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u