Powodzie w Niemczech. Polscy strażacy postawieni w stan gotowości. Czy pojadą z pomocą?

16 lipiec 2021
Powodzie w Niemczech. Polscy strażacy postawieni w stan gotowości Fot. BezRegKoeln / TW, KG PSP

Powodzie w Niemczech spowodowały ogromne zniszczenia. Ponad 100 osób zginęło, a 1300 uważa się za zaginione. Polscy strażacy zostali postawieni w stan gotowości.

W wyniku burz i nawałnic najbardziej ucierpiały zachodnie landy. Ulice w mgnieniu oka zamieniły się w rwące potoki, a powodzie wyrządziły wiele szkód. Skala tragedii jest ogromna. Niemieckie media twierdzą, że to największa katastrofa od czasu II Wojny Światowej.

W wyniku klęski żywiołowej zginęły co najmniej 103 osoby, natomiast setki uznane są za zaginione. Tysiące mieszkańców jest bez prądu.

Państwowa Straż Pożarna gotowa nieść pomoc

Komenda Główna PSP poinformowała, że w związku z sytuacją powodziową na zachodzie Europy postawiono w stan gotowości moduły HCP, czyli pomp wysokiej wydajności. Wszystko w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności Unii Europejskiej. Do modułu należą strażacy z województwa lubuskiego, śląskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Czy strażacy pojadą z pomocą? Wszystko zależy teraz od decyzji Niemiec.

Przeczytaj też: Strażacy będą mieli nowe samochody gaśnicze. Trafią m.in. do Zielonej Góry i Gorzowa


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u