Podejrzani o włamania i kradzież w rękach policji (ZDJĘCIA)

09 sierpień 2016
Autor: 
Pixabay

Strzeleccy kryminalni zatrzymali mężczyzn podejrzanych o włamania do pomieszczeń gospodarczych i kradzież motocykla, motoroweru, narzędzi ogrodniczych oraz różnego rodzaju elektronarzędzi.

W wyniku przeprowadzonych przez strzeleckich kryminalnych czynności dochodzeniowo-śledczych udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, podejrzanych o włamania i kradzieże do pomieszczeń gospodarczych na terenie Strzelec Krajeńskich. Razem z zatrzymanymi podejrzanymi, udział w przestępstwach brał również mężczyzna, który kilka dni wcześniej trafił do zakładu karnego. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów m.in. motocykl, motorower oraz niektóre elektronarzędzia.

W nocy z 29 na 30 lipca dwóch młodych mieszkańców gminy Strzelce Krajeńskie dokonało włamania do pomieszczenia gospodarczego na jednym z miejscowych osiedli, gdzie ukradli motocykl marki WSK, motorower, dwie piły łańcuchowe i kosę żyłkową. Łączna wartość tych przedmiotów to prawie 5 tys. zł. Niestety ilość skradzionych przedmiotów nie usatysfakcjonowała 19- i 22-latka. Tej samej nocy namówili oni swojego 38-letniego kolegę do kolejnego włamania. Na tym samym osiedlu po przecięciu kłódki weszli do garażu skąd ukradli spawarkę, przewód siłowy, ponton wędkarski oraz samojezdną kosiarkę do trawy o łącznej wartości 6,5 tys. zł. Jak się okazało, również łupy zebrane podczas drugiego włamania nie spełniły oczekiwań mieszkańców gminy Strzelce Krajeńskie.

We wtorek 2 sierpnia z terenu budowy, 22- i 38-latek dokonali kradzieży elektronarzędzi tj. agregatu oraz pompy, których łączna wartość wynosi ponad 11,5 tys. zł. Do pracy przystąpili strzeleccy kryminalni, którzy w bardzo szybkim czasie zebrali informacje o ewentualnych podejrzanych. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania jednego z mężczyzn, policjanci ujawnili pochodzący z kradzieży motocykl WSK oraz motorower. 22-latek, u którego ujawniono jednoślady został zatrzymany. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, gdzie mogą znajdować się pozostałe skradzione przedmioty. Na terenie wsi, oddalonej o kilkanaście kilometrów od Strzelec Krajeńskich, policjanci odzyskali skradziony agregat oraz pompę. Zaraz potem, policjanci wpadli na trop 19-latka, który także miał uczestniczyć w przestępstwach. Po niedługim czasie znalazł się on w rękach policjantów.

Obaj zatrzymani mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie wykonywanych z nimi czynności, wskazali osobę, która również brała udział w przestępstwach. Wskazany 38-latek, który od kilku dni odbywa karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, również usłyszy zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Dzięki pracy policjantów udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów, które wrócą do swoich prawowitych właścicieli.

KPP Strzelce Krajeńskie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u