Burze w Lubuskiem. Strażacy wyjeżdżają do zgłoszeń. Jak sytuacja wygląda u Was?

26 lipiec 2021
Burze w Lubuskiem. Strażacy wyjeżdżają do zgłoszeń. Jak sytuacja wygląda u Was? Redakcja

Przez lubuskie przetaczają się burze. IMGW podniosło stopień ostrzeżeń dla północnych powiatów naszego województwa!

Poniedziałkowy wieczór oraz noc upływają pod znakiem burz, które miejscami generują opady gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla województwa lubuskiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia obejmują północne powiaty naszego województwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Jak prognozują synoptycy w rejonach objętych drugim stopniem ostrzeżenia, czyli powiatom słubickim, sulęcińskim, gorzowskim, strzelecko-drezdeneckim oraz msc. Gorzów Wielkopolski, burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. 

W wyniku burz, jakie przetoczyły się nad powiatem zielonogórskim strażacy odnotowali 4 zgłoszenia. Mimo iż zjawiska są intensywne to nie generują one dużej ilości zdarzeń związanych z lokalnymi podtopieniami czy wiatrołomami. 

Przeczytaj też: Groźny wypadek na autostradzie A2. Wezwano dwa śmigłowce LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u