Pożar poddasza domu pod Zieloną Górą. W akcji 8 zastępów straży pożarnej! [ZDJĘCIA]

29 lipiec 2021
Pożar poddasza domu pod Zieloną Górą. W akcji 8 zastępów straży pożarnej! Redakcja

Pożar poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Łaz pod Zieloną Górą. Z ogniem walczyło 8 zastępów straży pożarnej!

W czwartek, 29 lipca, około godziny 12:40, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Łaz pod Zieloną Górą. Sytuacja była bardzo poważna, ogień mógł rozprzestrzenić się na dalszą część domu w zabudowie bliźniaczej oraz pozostałe budynki. 

Dalsza część artykułu pod reklamą

Na miejsce zadysponowano łącznie 8 zastępów straży pożarnej. Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów, pożar na poddaszu budynku był już w pełni rozwinięty. Strażacy błyskawicznie przystąpili do akcji gaśniczej. Na miejsce wezwane zostało również pogotowie energetyczne, które odcięło dopływ prądu do budynku oraz patrol policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli teren akcji gaśniczej. Zamknięta została również Droga Wojewódzka numer 282. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Obecnie trwa dogaszanie pozostałych zarzewi ognia oraz rozbiórka nadpalonych elementów konstrukcyjnych budynku. 

Według wstępnych przypuszczeń pożar rozwinął się w pobliżu zewnętrznej balustrady przy wejściu do mieszkania na I piętrze, a następnie przedostał na poddasze. Spaleniu uległo poddasze nieużytkowe. Została również naruszona struktura dachu. Spore straty wewnątrz mieszkania. Udało się obronić budynek bliźniaczy. - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Czytaj także - Dwa potrącenia na jednej ulicy w Zielonej Górze. Wszystko nagrały kamery! [FILM]


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u