Policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

29 lipiec 2021
Policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej Lubuska Policja

Kryminalni z komisariatu II Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, w którego mieszkaniu znaleźli ponad kilogram narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 45 tysięcy złotych.

Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został aresztowany na 3 miesiące - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze. - Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Policjanci kryminalni z II komisariatu w wyniku działań operacyjnych ustalili, że mieszkający w jednej z miejscowości w gminie Czerwieńsk 26-letni mężczyzna, może posiadać znaczne ilości środków odurzających. Policjanci podjęli działania aby jak najszybciej go zatrzymać. Młody mężczyzna jest znany policjantom zwalczającym przestępczość narkotykową i był już wcześniej notowany między innymi za posiadanie narkotyków.

Gdy kryminalni pojechali do miejscowości niedaleko Czerwieńska okazało się, że 26-latek mieszka w budynku gospodarczym na terenie posesji, tam też go zastali i zatrzymali. Mężczyzna nie chciał powiedzieć policjantom czy ma narkotyki, ani gdzie się one znajdują, natomiast gdy policjanci poinformowali go, że przeprowadzą przeszukanie w mieszkaniu 26-latek zaczął się nerwowo i agresywnie zachowywać. Po chwili policjanci znaleźli wagę elektroniczną, na której leżał biały proszek – jak się później okazało amfetamina - a następnie koło łóżka znaleźli plastikową torbę, w której także znajdowała się amfetamina. Łącznie po zważeniu było ponad kilogram tego narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 45 tysięcy złotych.

26-latka przewieziono na przesłuchanie. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowania do wprowadzenia tych środków do obrotu. Za to przestępstwo według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 26-latka.

Wczoraj /28.07/ Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u